Tworzenie firmy to nie sprint.
To maraton.

Dariusz Sadowiński,  Innowator & CEO
PHU SADDAR

SADDAR to rodzinna firma działająca z sukcesem od ponad 30 lat na rynku polskim oraz rynkach międzynarodowych. W 2004 roku, w czasach kiedy trend eko i zrównoważonego rozwoju nie był tak popularny jak ma to miejsce obecnie, założyciel firmy Pan Dariusz Sadowiński opracował i wdrożył do produkcji autorski projekt w skali światowej – system kompozytowych Eko-kotew SADDAR oparty na zastrzeżonej konstrukcji i innowacyjnej idei wykorzystania do produkcji kompozytu PET zbrojonego włóknem szklanym. Produkt ten nie tylko wyznaczył nowe kierunki rozwoju działalności firmy, ale przede wszystkim został branżowym liderem, zdobywając uznanie wśród klientów na całym świecie.

Bazowy surowiec – tworzywo PET – używany do produkcji pochodzi z recyklingu plastikowych butelek, plasując tym samym proces produkcji Eko-Kotew SADDAR oraz firmę wśród organizacji wysoce dbających o poszanowanie środowiska naturalnego i działających według zasad gospodarki obiegu zamkniętego. Rozwiązania instalacyjne oferowane przez SADDAR mają bardzo szerokie zastosowanie, w tym jako elementy montażu ogrodzeń, drewnianej architektury ogrodowej, instalacji farm fotowoltaicznych czy w sektorze budowlanym. Są to kotwy wbijane, wkręcane i przykręcane w niemal każdy rodzaj gruntu czy powierzchni. Na szeroką skalę używane są w EU i USA. Montaż jest szybki i przyjazny środowisku: bez użycia cementu oraz potrzeby dostosowania gruntu z użyciem ciężkiego sprzętu. W razie potrzeby, instalacje można po prostu przenieść w inne miejsce bez jakiegokolwiek uszczerbku dla środowiska.

Dotychczasowa hegemonia producentów i dostawców kotew stalowych została przełamana autorskim rozwiązaniem polskiej firmy PHU SADDAR Dariusz Sadowiński z sukcesem – podbijającej Europę Zachodnią oraz Stany Zjednoczone.

Naszym celem jest zapewnienie idealnego ekologicznego produktu, który będzie istotnie przyczyniał się do poszanowania środowiska naturalnego. Przy poziomie produkcji 1.5 mln sztuk rocznie i zużyciu 20 butelek na jedną Eko-Kotwę możemy poddawać recyklingowi aż 30 mln plastikowych butelek.

Nasza historia

Przemiana pomysłu w wynalazek

1999

Powstanie PHU SADDAR. W początkowym okresie działalność koncentrowała wokół produkcji konstrukcji stalowych mobilnych i stałych oraz produkcji mebli szkolnych i specjalistycznego wyposażenia pomieszczeń dydaktycznych. Firma świadczyła ponadto usługi projektowania, aranżacji wnętrz oraz kompleksowego wyposażania obiektów użyteczności publicznej, jak również usługi w zakresie remontowo – budowlanym.

2004

Jednak po 5 latach działalności, założyciel firmy Dariusz Sadowiński rozpoczyna prace nad unikalnym projektem stworzenia pierwszej na świecie Eko – kotwy SADDAR wytwarzanej z kompozytu powstałego ze zużytych butelek PET.

2005

Prace przynoszą pierwsze efekty, a w Urzędzie Patentowym RP rejestrowany jest pierwszy model kompozytowej Eko – kotwy SADDAR.

2006

W niespełna dwa lata od rozpoczęcia realizacji pomysłu firma SADDAR może już poszczycić się pierwszymi sukcesami sprzedażowymi. Na rodzimym rynku produkty są dostępne w sieciach handlowych Praktiker Polska i Leroy Merlin Polska. Rozpoczyna się również podbój rynków zagranicznych – eksport Eko – kotew SADDAR na rynek holenderski.

2012

Do grona odbiorców produktów SADDAR dołącza sieć handlowa Kingfisher, a pierwsze dostawy trafiają na półki Castoramy Polska.

2014

Wraz z sukcesami sprzedażowymi firma rozwija moce przerobowe i uruchamia w Markach pod Warszawą zakład produkcyjny, wyspecjalizowany w produkcji tworzyw sztucznych.

2015

Dbałość o wysoką jakość produktów przynosi efekt w postaci opracowania nowej, super wytrzymałej wersji Eko – kotwy SADDAR. To pierwsza na świecie kompozytowa Eko – kotwa wytrzymującą ciężar dorosłego mężczyzny. W 2015 roku firma rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i rozpoczyna współpracę z sieciami Bauhaus, Hagebau, Globus w Niemczech oraz uruchomia dostawy na rynek duński i austriacki.

2016

Firma SADDAR otwiera się na kolejne kraje europejskie. Dzięki współpracy z Gardenas BV są realizowane pierwsze dostawy dla HUBO Belgia. Współpraca z 4IQ Group owocuje dostawami do sieci handlowych w krajach Bałtyckich (Bauhof). Dostawy Eko – kotew SADDAR są również realizowane do Rumunii (Dedeman). Rok 2016 to także 10. rocznica dostaw na rynek holenderski i współpracy z ToopWood – Gouderak – OUTDOORLIFE GROUPE.

2017

Eko – kotwa SADDAR zostaje wyposażona w opatentowany system przenoszenia naprężeń SDS – Stress Dstribution System SDS oraz SHR System (wzmocnienie otworów na śruby specjalnym nadlewem kompozytu). Rok 2017 to również rok bardzo intensywnej ekspansji zagranicznej. Do odbiorców produktów SADDAR dołączają kolejne kraje europejskie: Litwa, Estonia, Francja, Czechy i Słowacja. Na rynku krajowym Eko – kotwy SADDAR są dostępne w PSB MRÓWKA, Merkury Market, RCMB Majster. Kolejni odbiorcy pojawiają się na rynku niemieckim. Ogromnym sukcesem jest również podbój kontynentu amerykańskiego i pierwsze dostawy do Kanady. Łącznie produkty SADDAR są dostępne jest na dwóch kontynentach: w Europie w 26 sieciach handlowych w 15 krajach; w Ameryce Północnej w The Home Depot w Kanadzie

2017

Nowe logo firmy Saddar

2018

Firma SADDAR rozpoczyna realizację projektu badawczo–rozwojowego „Innowacyjna gama autorskich Eko – kotew SADDAR o różnych właściwościach i przeznaczeniu” finansowanego ze środków UE. Opracowane w ramach projektu modele są rejestrowane w Urzędzie Patentowym.

2018

Udział w „The Buildings Show” w Toronto w ramach stoiska narodowego zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

2019

Realizacja kolejnego projektu inwestycyjnego „Wdrożenie gamy autorskich Eko-kotew SADDAR, jako efekt realizacji prac B+R” finansowanego ze środków UE.

2020

Firma rozbudowuje park maszynowy w zakładzie produkcyjnym w Markach. Inwestycja pozwala obsłużenie rosnącego popytu na produkty SADDAR i na zwiększenie mocy produkcyjnych do poziomu 2.5 – 3.0 mln eko – kotew rocznie. Na rynek trafia również nowa seria eko – kotew GIGANTO. To nowy wymiar kompozytowych eko- kotew. W 2020 roku ma również miejsce udana ekspansja na rynek amerykański. SADDAR podpisuje umowę z czołową amerykańską siecią handlową w sektorze DiY Home & Garden – Menard Inc.

2022

Rok 2022 zaczął się bardzo intensywnie, powiększamy nasz zespół, zwiększamy sprzedaż i zdobywamy nowe rynki. Eko – kotwy SADDAR trafiają do francuskich sklepów Brico Marche, a w Barcelonie powstaje przedstawicielstwo SADDAR na rynek Hiszpanii i Portugalii.

2023

Firma SADDAR została beneficjentem programu Polskie Mosty Technologiczne realizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, mającego na celu wsparcie w realizacji planu ekspansji na rynku amerykańskim.