Ekologiczne rozwiązania budowlane z Polski podbijają USA.

Pionierskie rozwiązanie produkcji ze specjalnie opracowanego przez SADDAR kompozytu na bazie surowca pochodzącego z recyklingu butelek PET jest dla Amerykanów bardzo atrakcyjne. Według danych McKinsey & Company tylko 28 proc. plastiku z opakowań i butelek jest w USA ponownie przetwarzane.

« Model gospodarki o obiegu zamkniętym, w który idealnie wpisuje się nasz rodzimy producent przyciąga coraz większą uwagę w Stanach Zjednoczonych. Sama Kalifornia, która przoduje w ekologicznych rozwiązaniach to piąta gospodarka światowa i tam właśnie będziemy starać się o nowe kontrakty dla polskiego producenta » – powiedział Bartosz Szajda, kierownik biura ZBH PAIH w Waszyngtonie.

Kompozytowa Eko – kotwa SADDAR to produkt oparty na zastrzeżonej konstrukcji i innowacyjnym w skali światowej pomyśle wykorzystania do jego produkcji butelek PET. Dotychczasowa hegemonia producentów i dostawców kotw stalowych została przełamana autorskim rozwiązaniem polskiej firmy SADDAR z sukcesem podbijającej już Europę Zachodnią.

« Rozwiązania instalacyjne oferowane przez SADDAR mają bardzo szerokie zastosowanie, w tym jako elementy montażu ogrodzeń, drewnianej architektury ogrodowej czy w sektorze budowlanym. Są to kotwy wbijane, wkręcane i przykręcane w niemal każdy rodzaj gruntu czy powierzchni. Na szeroką skalę używane są przy m.in. instalacji ogromnych farm fotowoltaicznych w USA. Montaż jest szybki i przyjazny środowisku: bez użycia cementu oraz potrzeby dostosowania gruntu z użyciem ciężkiego sprzętu. W razie potrzeby, instalacje można po prostu przenieść w inne miejsce bez uszczerbku dla środowiska » – dodaje Bartosz Szajda.

« Naszym celem jest zapewnienie idealnego ekologicznego produktu, który istotnie przyczynia się do poszanowania środowiska naturalnego. Oprócz rozpoczętej właśnie ekspansji w USA w ciągu najbliższych 3 lat planujemy również umocnić się w Europie, zdobywając 25 proc. rynku. Przy poziomie produkcji 1.5 mln sztuk rocznie i zużyciu 20 butelek na jedną Eko-Kotwę recyklingowi będziemy poddawać aż 30 mln butelek plastikowych. Dumnie możemy zatem mówić o naszych ‘zielonych zasługach » – powiedział Dariusz Sadowiński, założyciel firmy SADDAR.

Bazowy surowiec PET pochodzi z recyklingu głównie plastikowych butelek po wodzie mineralnej czy napojach gazowanych i stanowi istotny czynnik ochrony środowiska i przekształcenia plastikowych odpadów poużytkowych czy poprodukcyjnych w pełnowartościowy nowy wyrób, który zastępuje droższy wykonany z blachy stalowej i którego wytworzenie wymaga zużycia dużej ilości energii i kopalin nieodnawialnych, będąc jednocześnie szkodliwym obciążeniem dla środowiska a zwłaszcza atmosfery. Jednocześnie Eko-Kotwa SADDAR wbita w ziemię nigdy nie będzie korodować i nie ulegnie działaniom czynników atmosferycznych, na które jest narażona i jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych wyrobów ze stali lakierowanej lub pokrytej galwanicznie mikronową powłoką. Oferowane przez SADDAR Eko-Kotwy można użyć ponownie co więcej można je zmielić i ponownie przetworzyć na inne produkty. Wpisują się zatem w wymagania stawiane produktom w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym (circular economy).

W latach 2018-2020 firma SADDAR zainwestowała w badania i rozwój blisko 2.0 mln USD na poprawę wydajność produkcji do 2,5 – 3 mln Eko – kotw rocznie oraz na unowocześnienie i opracowanie nowych innowacyjnych modeli produktów.Źródło: Informacja Prasowa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

https://www.paih.gov.pl/20201006/ekologiczne_rozwiazania_budowlane_z_polski_w_usa

Udostępnij: