Wyróżnienie w Plebiscycie Ekologicznym

W tegorocznej II edycji Plebiscytu Ekologicznego PHU SADDAR zdobył wyróżnienie w kategorii TECHNOLOGIA. Konkurs pod hasłem „Wspólna zielona przyszłość” organizowany jest przez Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a także przedstawicielami innych ośrodków naukowych, organizacji pozarządowych i biznesu.

Plebiscyt ekologiczny „Wspólna zielona przyszłość” to pierwsza tego typu ogólnopolska inicjatywa, która ma szeroko – interdyscyplinarnie – spojrzeć na aktywności związane z ochroną środowiska i klimatu, ekologią, wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii czy racjonalnym zarządzaniem surowcami naturalnymi. Jak ratować siebie i kolejne pokolenia? Jak ocalić to, co najcenniejsze w przyrodzie? Jakie warunki stworzyć, by działalność ludzi współgrała z naturalnym środowiskiem? Te pytania leżą u podstaw wyjątkowej inicjatywy, którą podejmuje Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Celem Plebiscytu jest wyłonienie najbardziej wartościowych i nowatorskich projektów związanych z ochroną przyrody. Projekty obejmują takie obszary jak: ochrona przyrody i środowiska, ekologia, odnawialne źródła energii, racjonalne zarządzanie surowcami naturalnymi, edukacja ekologiczna.

„Ogromnie nas cieszy, że Kapituła Plebiscytu dostrzegła i wyróżniła unikalną na skalę światową innowację technologiczną SADDAR. Od lat rozwijamy projekty, które pozwalają przekształcać poużytkowy PET w pełnowartościowe produkty, jakimi są Eko-kotwy SADDAR. Otrzymane wyróżnienie to dla nas wspaniały dowód na to, iż mamy realny wpływ na ratowanie naszej planety – mówi Dariusz Sadowiński, wynalazca i CEO PHU SADDAR.

UKSW od wielu lat prowadzi projekty badawcze na rzecz ochrony środowiska i ekologii. Uniwersytet posiada również zaplecze badawczo-rozwojowe w postaci: Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych, Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego w Dziekanowie Leśnym, a także stację terenową we Wróblach-Wargocinie.

Udostępnij: