Wytrzymałość
leży w jej naturze

Eko – kotwa SADDAR została zaprojektowana z myślą o maksymalnej wytrzymałości. W istotnych miejscach funkcjonalnych odpowiedzialnych za naprężenia zrywające, zginające, udarność, sztywność jest nawet 6 razy grubsza od kotew z blachy stalowej. Łącząc wytrzymałość materiału PET i naszą innowacyjną technologię otrzymaliśmy mocne i niezawodne produkty. 

Estetyka

Oferujemy kompozyt o nowoczesnym designie, w wytrzymałej i praktycznej formie. Nasze produkty są wytwarzane ze szczególną dbałością o wygląd i parametry użytkowe. 

Innowacja w służbie ekologii

Nr 1 na świecie

Wyprodukowane
z przetworzonych
butelek PET

Eko – kotwy SADDAR produkujemy ze specjalnie przez nas opracowanego,  unikalnego na skalę światową,  tworzywa kompozytowego PET. Jest to modyfikowany chemicznie i wzmocniony włóknem szklanym materiał kompozytowy o wysokiej odporności na uderzenia, sztywności i wytrzymałości na rozciąganie. System Eko -kotew SADDAR ma szerokie zastosowanie w budownictwie, montażu farm fotowoltaicznych oraz architekturze ogrodowej. Nasze produkty są w pełni ekologiczne i spełniają wymogi gospodarki w obiegu zamkniętym.

SADDAR Eko-System zalety

Kompozytowe Eko-kotwy SADDAR zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wytrzymałości. W istotnych miejscach funkcjonalnych odpowiedzialnych za naprężenia zrywające, zginające, udarność, sztywność są nawet 6 razy grubsze od kotew z blachy stalowej. Łącząc wytrzymałość materiału PET i naszą innowacyjną technologię otrzymaliśmy mocne i niezawodne produkty.

Technologia

Dzięki swojemu know-how realizujemy najbardziej zaawansowane technologicznie projekty od pomysłu do wdrożenia. Produkcja Eko-Kotew SADDAR wymagała opracowania technologii wytwarzania wysokowytrzyma- łościowego tworzywa PET modyfikowanego kilkoma składnikami chemicznymi i wzmacnianego włóknem szklanym. Kształt i wymiary Eko-kotew SADDAR zostały zaprojektowane z wykorzystaniem zaawansowanych systemów: SDS (Stress Distribution System), System SHR (Socket’s screw holes reinforced with additional material), czy FSS system (fins and step system to improve stability).

SADDAR to znacznie więcej niż small business “made in Poland”

Jesteśmy firmą rodzinną, która z sukcesem działa ponad 30 lat na polskim i międzynarodowych rynkach. Wszystkie nasze produkty powstają w naszej fabryce zlokalizowanej w Markach pod Warszawą.

  • Ekologiczne rozwiązania budowlane z Polski podbijają rynek EU.

    Pierwsze zamówienie do Brico Marche obejmuje 51 tys. sztuk Eko – kotew SADDAR, a do końca roku firma SADDAR wyeksportuje na rynek francuski ponad 150…

    Czytaj więcej

  • Ogrodzenia

    Ogrodzenia drewniane to nasza specjalność. Poniżej prezentujemy zdjęcia z realizacji wybiegów dla koni wykorzystaniem naszych eko-kotew dla schroniska zwierząt w Korabiewicach prowadzonego przez Fundację Viva.…

    Czytaj więcej

The project is financed by the European Regional Development Fund under Priority Axis III – Support for innovation in enterprises; Action: 3.3. Support for the promotion and internationalization of innovative enterprises, the Smart Growth Operational Program 2014-2020 Polish Technology Bridges.“